Filip hozzászólása:

A pontozás már megvolt tavaly is, az Avs-ekre számoltam, ez alapján lett valaki a hónap játékosa. :)

Itt van szövegben, majd szerintem megcsinálom felsorolásszerűen is, mert ez így kicsit nyers:

Bármilyen gól esetén a találatot szerző játékos 15 pontot kap, amennyiben a találat emberelőnyben született további 10 pont kerül jóváírásra (azaz összesen 25 pont), az emberhátrányos gól az alap 15 pont mellé +20 pontot ér; míg a győztes találatat már 45 (15+30) pontot. (Csak a rendkevéért, ha egy játékos emberhátrányban szerez győztes gólt akkor összesen 15+20+30, vagyis 65 pontot szerezhet.) Hasonló szisztéma szerint lesznek pontozva a gólpasszt jegyző játékosok is, egy asszisztért alapból 5 pont jár, viszont a gólpassz emberelőnyben +5, emberhátrányban +10 pontot ér, míg a győztes gólt megelőző sikeres átadások már +15 ponttal járnak. Az a mezőny(!)játékos, amelyik a győztes találatnál éppen a jégen tartozkodik szintén 10 ponttal gazdagodik. Ha egy játékos mesterhármast ér el, akkor +50 ponttal gazdagodik, amellett hogy a három gólért külön-külön is kap pontokat, a fentiek alapján. Természetesen nem csak plusz, hanem mínusz pontokat is kaphatnak a hokisok. A +/- mutató pofonegyszerűen lesz pontozva, amilyen mutatót el ér a játékos a meccsen, annyi pontot kap. (Tehát például a +2-ért +2 pont jár, míg a -1-ért -1 pont.) Az ütközésekért és blokkolt lövésért szintén pontokat lehet szerezni, darabja egy pontot fizet. Az a mezőny(!)játékos, aki legalább 20:00 percet tölt a pályán 5 ponttal gazdagodhat, míg 30:00 perc felett már 10 pont jár. A kiállításokért pontlevonást lehet kapni, ahány perces büntetést kap a játékos, annyi mínuszpont kerül a neve mellé. Kivételt élveznek a verekedésért, ill. dulakodásért kiállított hokisok, akik minden egyes fighting ill. charging penalty-ért +10 pontot kapnak. A kapusok szintén részt vesznek a játékban. Először is a meccsenkénti százalékos mutatóért kapnak pontokat a következő szisztémában: 70 % alatt -50 pont, 70-79,99 %-ig -30 pont, 80-84,99 %-ig -15 pont, 85-89,99 %-ig 0 pont, 90-94,99 %-ig +15 pont, 95-100 %-ig +30 pont (akkor ha a kapus, legalább 15 lövést kapott, ha kevesebb lövéssel kellett szembe néznie, automatikusan 0 pontot kap), viszont ha egy kapust, nem sérülés miatt kell lecserélni, -50 pontot kap. Az a hálóőr, amelyik legalább 15 lövést hárítva ér el shutoutot, 50 pontot tehet zsebre. A kapus gólpasszért +30, míg egy gólért 100 pont kerülhet kiosztásra. A kapott gólok szerinti pontozás a következők szerint alakul: 0-2-ig +20 pont, 3-4-ig 0 pont, 5 vagy több -20 pont, mindez akkor lép érvénybe, ha a kapus minimum 40 percet töltött a pályán. Míg egy két perces kisbüntetésért -20 pont levonás jár. A dulakodásért ill. verekedésért kiosztott büntetések a fenti módon lesznek pontozva.