BigFoote hozzászólása:

No mostanra végig tudtam nézni az elejét is, reggel csak a 3. harmadra ébredtem fel.

Ugye a 3. harmadra már eldőlt a meccs, és ezért 6-1 után nem gondoltam, hogy a kapusnak lehet megköszönni a 2 pontot, most megnézve azt mondom mégis. Varlamov szenzációs volt. Elképesztő bravurjaival tartott minket a meccsben.

Kezdjük a szerintem rosszabbakkal: sajnos voltak gyenge teljesítmények is. Stastny egész meccsen tök veszélytelen (láthatatlan emberként tolta), PAP se nagyon pörgött, Landy sem sokat tett hozzá (hátul meg kifejezetten gyenge volt), és ugyan Duchene lött egy gólt (azt mondjuk én is beütöttem volna), de neki sem nagyon jött össze semmi. De aki igazán gyenge volt az szvsz Berrie, kis tulzással én még ennyi eladott korongot védőtől nem láttam, ami egy olyan csapatban, ahol Skuola, Clark vagy Hunwick egy-egy jobb napján tucatszámra szórta a korongot nagy szó. EJ az elején nem nagyon találta a fonalat, de a 2. harmadtól megnyugodott, őt talán nem kéne ide sorolni.

Ami viszont jó, hogy volt néhány egészen zseniális teljesítmény: az első Mitchell, aki szinte az összes fontos buliját elhozta és a PK neki köszönhetően működött elsősorban. Másik szuper játékos Factor volt, aki olyan volt néha mintha kettő lett volna belőle a jégen, mindenütt ott volt, rengeteg korongot szerzett, pontotk is jöttek, a harmadik említésre méltő MacKinnon, aki elképesztő kedvel játszott, zseniális gólpasszai voltak, egy kis apróság: sürgősen el kell kezdenie tanulni a bulik elhozatalát. Tanguayt is ide kell sorolni mert ő ugyan nem volt látványos, de valami elképesztő esze van ehhez a játékhoz, Duchene gólja előtti passza remek volt. Megitélésem szerint ezen felül volt még egy silent hero is a meccsen: Benoit, midig jó helyen volt, soha nem hibázott, mindig a jó megoldást választotta. Nagyon megnyugatótan játszott.
Ennek ellenére, ha nekem kéne kiosztani a "3 stars"-t a meccsen, akkor egyikük sem férne be mert az, amit Downie és McGinn bemutatott, az valami olyan szinten volt lelkesítő, hogy ilyet már rég élhettünk át. És nem csak a gólok, illetve Downie szenzációs gólpassza; hanem az a töménytelen ütközés, amit ketten kiosztottak főleg a meccs elején, már-már örömkönnyet csalt a szemembe. McGinn az első harmadban tökéleteset hokizott, iszonyat kemény volt mindkettő, de egyik sem alattomos. Getzlafot és Perryt úgy általában szétütközte a csapat, de főleg ők vették ki a részüket ebből, szóval nálam Varly mellé ők férnek be a top3-ba (Nálam 1. VArlamov, 2. McGinn, 3. Downie).

A meccs előtt nagyon pesszimista voltam, és ha az örömköd felszáll azon fogok rágódni, hogy nem szezon eleji formában lévő ellenfél ha ilyen álmosan kezdünk 3 góllal fog vezetni ellenünk az első harmad után és ez esetben lehet nincs ilyen szintű helyzetkihasználás a későbbiekben, de ennek ellenére az azért talán kijelenthető, hogy amit sejtettünk az valószínűleg igaz: iszonyat jók a csapat támadói, Duchene, Landy és Stastny semmi különöset nem csinált és így is löttünk 6 gólt, reményt keltő, hogy talán arra nagyon kicsi az esély, hogy mid a 9 top csatárunknak egyszerre menjen rosszul egy meccsen, és ha ez tényleg nem fog előfordulni, akkor kapura mindig veszélyesek leszünk.

Már csak egy top védő kéne és hogy Varly legyen kiegyensúlyozott. Tőlem akár kicsit gyengébb is lehet, de azt a szintet tudja folyamatosan hozni. :)