Hamilton Bulldogs Idézet   l  Válasz erre  l  2012.11.18. 11:39  l  #2064

Hamilton Bulldogs Idézet   l  Válasz erre  l  2012.11.18. 11:35  l  #2063

Blogomból van ( http://is.gd/4CH8h3 ), egyébként ez független a csapatok játékától. Tenoristtal közösen visszük.

Hamilton Bulldogs Idézet   l  Válasz erre  l  2012.11.18. 11:33  l  #2062

Hamilton Bulldogs Idézet   l  Válasz erre  l  2012.11.18. 11:14  l  #2060

TELJES HÁTRAARC 24 ÓRÁVAL KÉSŐBB

Hamilton - Toronto
1 - 6

Mi volt ez?! Mi volt ez az arcpirító leégés, mert játéknak közelről sem nevezhetjük! Ha nem lett volna szinte teljesen hasonló szitu pár nappal ezelőtt az Amerks ellen, akkor most nagyon dühös lennék, így csak mérhetetlenül csalódott. Ki lehet kapni 6:1-re, főleg egy erősebb ellenféllel szemben, de nem így, nem ilyen teljesítménnyel. Amit szombaton műveltünk arra nem nagyon lehet szavakat találni, de azért próbáljuk meg! Kínos.

Már rosszul kezdődött a délután, mikor megláttam, hogy nem Cedric Desjardins fog védeni. Most vagy az van, hogy csak most tért vissza és nem bírja még a day-to-day meccseket, vagy (remélem NEM) az, hogy megint baja lett a pénteki bemutatkozásán. Így megint jött Mayer, mögötte meg Darling. Védelemben Nash visszatérése keltett feltűnést, főleg, hogy Nathan Beaulieu-t váltotta. A fiatal bekk mostanában erősen formán kívül játszik, de még egy könyöksérülést is emlegettek nála.

Magáról a meccsről nem sok jót lehet leírni, rosszat meg nem nagyon szeretek, de azért nézzük sorjában! Leo Komarov már az első emberelőnyt értékesítette, amelyet Stortini miatt szenvedtünk be. Később még találkozhatunk majd e névvel... Gardiner távoli lövése jött ki Mayerről, aki most mindent szépen láthatott, majd Tinordi és Stejskal mellett lötte be közelről az orosz. A második gólnál Hamilton cselezte be magát jobb oldalon, majd pontosan tálalt a kapunk elé gyorsvonati sebességgel érkező Fraser elé. Nem mellesleg ismét a Tinordi-Stejskal duó volt ludas. Ez a gól annyira letaglózott minket, hogy 13 másodperccel később jött a következő is. Mayer rosszul szabadított fel, pont Nicolas Deschamps-nak passzolt, aki köszönte szépen, és kilőtte az üresen maradt kaput. A negyediket is elég szerencsétlenül kaptuk, hiszen fél perccel a dudaszó előtt az emberelőnyben lévő Marlies, Keith Aucoin Tinordi korcsolyáról szerezte az újabb gólt. Pályán sem voltunk az első harmadban, összesen volt 3 lövésünk a hazaiak tízével szemben.
Mit tesz ilyenkor egy edző, amikor 0:4-re ég a csapata, és a kapusa teljesen szét van már csúszva? Hozza a tartalékot, aki az előző mérkőzésén is tisztességesen bizonyított már. A miénk nem ezt tette. Hiba volt. Az érthető okokból tartalékra kapcsoló Toronto még a biztos vezetés mellett is jobb volt, Kadri kipattanóját ismét Aucoin vágta be. Nem elé, hogy nem játszunk jól, még veszíteni sem tudunk?! Amikor Ryan kissé keményen leütközte St-Deniz-t, a megvadult Stortini a földön fekvő és védekezésre képtelen torontóit kezdte el durván ütlegelni. Eléggé visszataszító jelenet volt, jogos volt a kizárás, de az eltiltást sem zárhatjuk ki.
Az utolsó harmadban végre nekünk is összejött legalább egy jó jelenet. Nem akció, mert Aaron Palushaj (5) szépítő találatát a Marlies-nek köszönhetjük. Rosszul cserélnek emberelőnyben, majd eladják a korongot. Azért az utolsó momentumot is nekik sikerült felrakniuk a táblára, amikor Mike Kostka a harmadik PP-s gólt ütötte a már az öltözőbe vágyó hamiltoniaknak. A legszebb jelenetünk mégis az volt, amikor a jóval alacsonyabb Gabriel Dumont kiütötte az óriás Colborne-t, akinek vérző orral kellett elhagynia a jeget.

Rosszul játszottunk, nincs mit szépíteni a dolgon. Alig volt támadásunk, összesen 17 lövéssel szerénykedtünk. Még Gallagher (0 lövés) is betlizett, aki eddig a legtöbbet mutatta az ellenfél kapuja előtt. Sokat elmond a csapatról, hogy csupán a gólszerző Palushaj maradt pluszos. Védekezésünk ismét botrányosra sikerült, nem is csoda, hogy egy kapus ilyenkor teljesen összezavarodik. Szerencsétlen Mayer 25 lövésből hatot is szívott, amelyek jelentős részében erősen hibáztatható is volt. Önbizalma nulla, és ha Desjardins nem lehet állandó kezdő, akkor még nagyobb bajban leszünk, mint jelenleg.
Amit szabálytalanságok, és még inkább durvaságok terén hoztunk, az megint csak nem volt túl kellemes. Összesen 87 percnyi büntetést róttak ki ránk, míg a Toronto megelégedett 44-gyel. Sportszerűtlenségért kizárták például Stortini mellett Palushajt, Gallaghert és Ellis-t is. Előbbinek nem sok hasznát veszi eddig a csapat, nem biztos, hogy ilyen játékkal sokáig maradhat. Páran már edzőkérdést is emlegetnek, de várjunk még Sylvain Lefebvre eltávolításával! Azt azonban már most kijelenthetjük, hogy az eddigieknél azért jobb teljesítményt vártunk, hiába fiatal és tapasztalatlan ez a csapat.

A meccs legjobbjai:
1. Nazem Kadri (4 assists, 2 shots)
2. Keith Aucoin (2 goals, 1 assist, 2 shots)
3. Mark Fraser (1 goal, 2 shots, +2)

Dan Lawrie Insurance Premium Player of the Game: Mike Blunden

Sokáig nem rágódhatunk a dolgokon, mert kedden már kezdődik az idegenbeli túra. Először (majd még egyszer) St. John's. IceCaps lesz a vendéglátónk. Ők sem szárnyalnak mostanság (7-8-0), a keleti konferenciában csupán a tizedikek. Mi már csak a San Antoniot előzzük nyugaton (5-6-2), így még mindig nekünk van több félnivalónk a meccstől, és főleg idegenben.
Legutóbb az Albany ellen játszottak egy "oda-visszát". Előbb szétlövéssel győztek otthon 4:3-ra, majd tegnap idegenben 3:5-re kikaptak. Egyénileg ők sem állnak túl fényesen, három hét pontos ember vezeti a házi pontlistát (Eric O'Dell, Alex Burmisztrov és Derek Meech). Kapujukat testvériesen megosztva Pasquale és Dekanich védi közel azonos statisztikai adatokkal. Lenne ellenük esélyünk, de ahhoz a pénteki játékot kellene hozni, nem a tegnapit.

Hamilton Bulldogs Idézet   l  Válasz erre  l  2012.11.18. 9:35  l  #2059

Csak nem akar rendbe jönni a csapat!

WHEELING - TOLEDO
1 - 6

Volt egy hét szünetünk, hogy elmélkedjünk gyengeségeink okán, de a látottak a lapján ennek semmi haszna nem volt. Ismét egy nagyon egyszerű, sima vereséget szenvedtünk el a Toledo otthonában, pedig ha valakit, akkor őket eléggé kiismerhettük volna már (17 nap alatt negyedszer játszunk velük). Lehet, hogy ez volt a baj...?

A mérkőzés már az első húsz percben eldőlt, hiszen három gólt is beszedtünk ebben a játékrészben (Rogers, Froese és Coetzee). Kilenc lövésből ez kemény 66,6%-os kivédekezés, ami PP-ben is nagyon gyenge lenne. A másodikban "csak" egyet kaptunk (Glendening), majd az utolsóban még kettőt. Ebből az első emberhátrányos volt, hogy még jobb legyen a kedvünk. Végül Scott Zurevinski szépíteni tudott, de ez inkább kegyelemkenyér volt, mintsem mentség.

Killeen "kiváló" 17/23? Gyönyörű, az egész társaság elmehet... haza! Jelenleg 9 ponttal az utolsó helyen állunk keleten, hátrányunk már 12 pont az első Gwinnett-tel szemben. Közben Gomez az Alaskával vezeti nyugatot, tegnap 1+2-vel zárt. Másik idegenlégiósunk, Olivier Fortier is remekel Orlandoban (2+1). és mi van nálunk... hagyjuk.

1. 23 Luke Glendening
2. 15 Willie Coetzee
3. 35 Kent Simpson

Szerdán három mérkőzéses hazai sorozatot kezdünk. Ha a hozzánk hasonlóan gyenge újoncot, a Evansville IceMent sem ütjük meg rendesen, akkor jobb ha feladjuk az idei évet!

6 - 3

Ezt nem gondoltam volna. Persze, ha előre tudtam volna, hogy végre valahára nekünk is lesz egy NHL-szintű kapusunk, és a mezőnyjátékosok át tudnak lépni saját árnyékukon, akkor elképzelhetőnek tartottam volna ezt a nagyszerű pénteki esti győzelmet. Szép siker, de a gondjaink azért nem múlnak el egy hatvan perces siker után. Azt azonban láthattuk, hogy képes ez a csapat komolyabb ellenfelek ellen is sikereket elérni, csak akarni kell. Remélhetőleg Leblanc visszatérésére sem kell sokat várni, és akkor elkezdhetünk felfelé kapaszkodni a ranglistán.

Jó hírrel indult a nap, mert végre Cedric Desjardins állhatott a kapunkban. Őszintén szólva Gallagher mellett ő a másik kedvencem ebben a csapatban. Már nyáron dörzsöltem a tenyeremet, hogy sikerült őt visszacsábítanunk, így a sérülése utáni visszatérése nem is nagyon lehetett volna jobb. A másik visszatérő Alexander Avcin volt, akinek gyengébb tavalyi szezonja és a táborban (nem) mutatott teljesítménye miatt kellett eddig a padon üldögélnie. Most a sérülések miatt ő is beszállhatott a meccsbe, most éppen Hagel helyére. Meghálálta a bizalmat, soha jobb come backet!

Desjardins bemutatkozásképpen rögtön csinált magának egy két perces büntit. Egy újabb kiállítás (Tinordi) után az ellenfél is beköszönt, Matt Frattin lövésénél egy kicsit mellé nyúlt visszatérő portásunk. Nem kellett azonban sokat várni az egalizálásra, Morgan Ellis (1) egy óriási lökettel vette be a torontói kaput. Ezután már a mi perceink következtek. Előbb Avcin (1) Boyce kipattanóját rakta a helyére, majd a az első harmad legvégén Gallagher (4) is betalált, kihasználva az emberelőnyből adódó lehetőséget. Alaposan beizzítottuk a meccset, megint sikerült 14 lövéssel kezdeni, azt viszont nem értem, hogy ilyenkor miért veszünk ennyire vissza a második harmadban .
Igen, 4-12-re buktuk a játékrészt, és a vendégek a második Frattin-találattal szépíteni is tudtak. Szerencsére az utolsóra megint a korábbi Hamilton került a jégre, persze előbb még Jerry D.Amigo egyenlíteni tudott. Aztán jött Joonas Nättinen (2), és mint legutóbb, ismét lendületbe hozta a csapatot egy kiváló, jobb körből eleresztett csuklólövéssel. Fél perccel később Aaron Palushaj (4) góljával már ismét nálunk volt az előny. Megint Avcin ügyeskedett, éles szögből belőtt korongját az érkező társ váltotta gólra. A végére még belefért ,még egy találat az üres kapuba Gallaghertől (5), aki ezzel a legeredményesebb hamiltoni játékos. Nem volt könnyű meccs, de végre kijött a srácokból a bennük lévő tűz.

Ami legutóbbi kínosan gyenge játékot hozott, az most megfordult, és szinte minden sikerült. Főleg a lehetőségek kihasználásban volt jelentős javulás, hiszen a lövésszám (27>>>29)most is hasonlóra sikerült. Lehet szerencse is, de néhány egyéni teljesítmény emelkedése is sokat lendített a csapat kátyúba rekedt szekerén. Itt van mindjárt Avcin, aki négy lövéssel és 1+1-gyel tért vissza a pályára. nem tudom, hogy tartós lesz-e nála a javulás, mert eddig nem véletlenül jegeltük a pálya szélén. Gallagher ismét a legaktívabb emberünk volt, éreztem én már benne a tehetséget korábban is. Nagy steal lehet, hiszen két éve az ötödik körben hoztuk el. A harmadik támadónk Nättinten volt, akit Avcinhoz hasonló pályát jár be, hiszen ő az előző meccseken állhatott be, és azóta már két gólt is ütött.
Azért néhány hibánkat ismét fel lehetett fedezni, főleg védekezésben. A távoli lövéseknél nem nagyon sikerült segíteni a kapust, így a visszatérő Desjardins-nek (23/26) nem volt könnyű dolga. Azért a 2-2 pontos Stejskal és St-Deniz dicséretet érdemel.Kapusunknak kell még egy kis idő, mire ismét felveszi az igazi ritmusát, de egy-két káprázatos mentéssel már most is bizonyította, hogy övé ez a poszt a hamilton rosterben.

1. Alexander Avcin (1 goal, 1 assist, 4 shots, +2)
2. Brendan Gallagher (2 goals, 4 shots, +1)
3. Matt Frattin (2 goals, 4 shots)

Dan Lawrie Insurance Premium Player of the Game: Darryl Boyce

Ma délután jöhet a visszavágó, ezúttal már a torontói Ricoh Coliseum ad otthont a két csapat vetélkedésének. Nem lennék meglepve, ha hazaiak Scrivens helyett Rynnas-t, esetleg Owuyat tennék a kapuba. Túl sok változásra nem számíthatunk, remélhetőleg ismét izgalmas csatát hoz a két rivális összecsapása.

Hamilton Bulldogs Idézet   l  Válasz erre  l  2012.11.15. 9:42  l  #2056

Na ezt nem tudtam.

Hamilton Bulldogs Idézet   l  Válasz erre  l  2012.11.14. 16:33  l  #2052

Egyébként a hagyományos school-day game miatt ma négykor kezdődött a meccs a RCH ellen.

Hamilton Bulldogs Idézet   l  Válasz erre  l  2012.11.14. 16:30  l  #2051

Scott Darling próbaszerződést köthetett a Hamiltonnal. Nem tudom mit látunk benne, eddig a Nailers-nél két meccsen két bukta.

Montreal Canadiens Idézet   l  Válasz erre  l  2012.11.14. 13:03  l  #24043

NHL küzdőtér Idézet   l  Válasz erre  l  2012.11.12. 19:57  l  #13216

Ha nem lesz szezon, hogyan lesz a draftsorrend?

- sorsolják?
- tavalyi sorrend szerint?

NHL küzdőtér Idézet   l  Válasz erre  l  2012.11.12. 12:16  l  #13211

Kinek hiányozna?! Gondolom, ezt csak ironikusan írtad. Kanadának hiányozna, meg néhány amcsi területnek (Nagy tavak, ÉK)

NHL küzdőtér Idézet   l  Válasz erre  l  2012.11.12. 9:59  l  #13203

Amíg ezek az emberek tárgyalnak a két oldalon nem is lesz nagyon megállapodás. Félték a saját hitelüket, nem áldoznak be semmit. Új emberek kellenének mindkét oldalra, ezekkel már nem lesz semmi.

Kosárlabda Idézet   l  Válasz erre  l  2012.11.12. 9:36  l  #9154

Mégsem Jackson lett a befutó LA-ben, D'Antoni jön négy évre.

Hamilton Bulldogs Idézet   l  Válasz erre  l  2012.11.11. 16:16  l  #2050

Idegenben egy góllal többre mentünk.

3 - 5

Idegenben sem ment jobban, most is vereség lett a két csapat újabb mérkőzésén. Pedig nálunk volt az előny, amikor a Hamiltonból érkezett Stefan Chaput fonákkal vette be a hazai kaput. Turnbull tudott egyenlíteni egy kipattanót értékesítve. Campbell találata a második harmadban már toledoi előnyt jelentett. Cody Wild egalizálása után egállal mentek a csapatok az utolsó harmadnak.
Sajnos kissé elfáradtunk, mert a három hazai gólra csak Cody Chupp tudott válaszolni, így megint vesztesen kellett elhagyni a jeget. Killeen (22/27) sem volt az igazi, ő ennél többet szokott mutatni.

Sajnos nem megy a csapatnak, keleten csupán az utolsó előtti helyen állunk 3-6-3-mal (9 pont), míg az első Gwinnett Gladiators-nak már 21 pontja van. Csupán az újonc Evansville-t előzzük meg, pedig még ők is legyőzték a Nailers-t.

1. 11 Andrej Nestrasil
3. 12 Travis Novak

Most egy hét pihenő jön, lesz idő összekapni magunkat. Jövő szombaton megint a Toledo Walleye ellen kezdhetjük meg a felkapaszkodást.

Tampa Bay Lightning Idézet   l  Válasz erre  l  2012.11.11. 9:21  l  #16950

Bazz...

csak nem kifáradtatok ellenünk?!

Kosárlabda Idézet   l  Válasz erre  l  2012.11.10. 23:43  l  #9147

Phil Jackson has signed a 3 year contract with the LA Lakers, Sources tell Y! Sports.”

Hamilton Bulldogs Idézet   l  Válasz erre  l  2012.11.10. 17:10  l  #2049

A KÜLÖNLEGES KÖZEG SEM SEGÍTETT

HAMILTON - SYRACUSE
1 - 4

Újabb kijózanító pofon egy élcsapat ellen. Nem sikerült két nap alatt kitalálni valamit a Syracuse megzabolázására, így megint lógó orral távozhattunk. Hiába volt több mint 18.000 néző a montréali csúcsaréna nézőterén, mégsem sikerült a csoda, nem bírtunk a bajnokkal, ráadásul az egyik legfontosabb játékosunk, Blake Geoffrion is komoly sérülést szenvedett. Műtét, kihagyás, mi meg megpróbálhatjuk pótolni, de nem igen van erre alkalmas ember kispadon. Szívás.

Különleges alkalom lett volna nyerni, hiszen a fiúkat most a hatalmas montréali közönség támogatta.Persze, ha az ellenfél ennyivel jobb, és nem csak papíron, akkor nem sokat ér a külső buzdítás sem. Aki jobb az jobb, ezt most láthattuk. Nem nagyon volt okunk és lehetőségünk a sorok átalakítására, így a szerdai felállás mellett döntöttünk.

Az első gólt a kezdő játékrész vége felé láthattuk, amikor Korobov távoli lövésébe a kapu előtt Devos kotort be. Hatékonyságunkat jól jellemzi, hogy csupán háromszor tudtuk tesztelni Tokarski kapust a másik oldalon. A második harmad elején mégis sikerült a semmiből egalizálni, amikor Steve Quailer (1) első professzionális gólja utat talált a kékek kapusának válla fölött a kapuba. Öt kapura lövéssel azonban egy Crunch-kaliberű egylet ellen nem lehet sokáig kihúzni a meccset, így még a harmad vége előtt megint ők kerültek előnybe Mike Angelidis találatával, aki a kipattanót rakta a hálóba.
Az utolsó felvonásban még kettőt kaptunk be, mindet Tyler Johnsontól. Erősen visszavett a Syracuse, így a 6-6-os SOG számunkra lehet hízelgő statisztikai adat.

SYR2A.jpgHa nem nézzük a két csapat közötti szemet szúró különbséget, akkor is van min mérgelődni. Itt van mindjárt Geoffrion szerencsétlen sérülése, melyet egy J.P. Côtéval történt ütközés során szenvedett el a játékos. A jégen maradt, vérzett a feje, majd még a saját lábán hagyta el a jeget. Később azonban gyors műtétre volt szükség a fejsérülése miatt. Remélhetően gyors lesz a gyógyulása, minden jót Boomer! Côtét ugyan nem állították ki, miért is tették volna, hiszen tiszta hit volt, de a megtorlásul érkező Mike Blundennel történő bunyó miatt már igen.
Egyébként a nézőket is megmozgatták az események, 1:2-nél zúgott is a Let's go, Bulldogs! rigmus. A 18.582 néző a liga 77 esztendős történetének tizedik legnagyobb létszámú nézőserege volt. A játékosok is értékelték a kiváló hangulatot, de ahogy Gallegher a meccs után elmondta, nem tudtak élni a kiváló lehetőséggel.

Ami a korábbi kapusokat ért kritikámat illet, némileg módosítanom kell azt, hiszen megint Robert Mayer volt a csapat legjobbja (27/31). Olyan gólokat kapunk, ami elsősorban a védelem hibája. Tudtuk, hogy ennyi újonc bekkel nem lesz könnyű dolgunk, de talán egy kicsit jobb takarításra számítottunk a mostaninál. Rosszul helyezkedünk, sokszor akadályozzuk a kapust a látásban is, és a kipattanókat sem tudjuk megszerezni. Az első két gól egyértelműen ehhez hasonló helyzetben született. Elől csupán az újonc gólszerző Quailert lehet esetleg dicsérni, a többiek nem sok vizet zavartak sajnos.

1. Tyler Johnson (2 goals, 3 shots, +2)
2. Ondrej Palat (1 assist +2)
3. Steve Quailer (1 goal, 3 shots, +1)

Dan Lawrie Insurance Premium Player of the Game: Robert Mayer

Szerdán már a valódi fészekben, a Copps-ban fogadjuk a Rochestert, akikkel már háromszor találkoztunk. Az első kettő idegenbeli meccset elbuktuk (1:3, 2:3so), viszont a legutóbbi hazait 4:3 arányban hozni tudtuk. Majd egy hetes pihenőjük után tegnap 2:1-es vereséget szenvedtek az Adirondacktól otthon, így talán több esélyünk lesz ellenük, mint a legutóbbi két meccsünkön volt.
A két csapat között jelenleg öt hely van a tabellán, mi a 11., míg ők a hatodik helyen ácsorognak. Ma még kipróbálhatják ők is a Syracuse erejét, mielőtt ismét egymásnak feszülne a két csoportellenfél. Továbbra is a Brennan-Foligno-Hogdson triótól leginkább óvnunk majd a kapunkat, de elég jól ismerik egymást a felek, így fel leszünk készülve más lehetőségekre is.

Tampa Bay Lightning Idézet   l  Válasz erre  l  2012.11.10. 14:05  l  #16948

nem egy súlycsoport jelenleg a két csapat

Autósport Idézet   l  Válasz erre  l  2012.11.10. 11:31  l  #6361

Lehet, hogy így van, de azért Kimi PR-osai is érezték, hogy egy kicsit erősek voltak a főnök szavai, nem véletlenül találták ki ezt a pólós dolgot.

Hamilton Bulldogs Idézet   l  Válasz erre  l  2012.11.10. 11:29  l  #2048

Az első hazai vereség rendes játékidő után

2 - 5

Felváltva estek a gólok a meccs feléig. Előbb a vendégek szereztek vezetést, majd mi egyenlítettünk. Először Veilleux, majd Chupp tudott egalizálni. Innentől kezdve viszont már csak egy csapat volt a jégen és nem mi voltunk azok.
O'Neill két emberelőnyös gólja eldöntötte a találkozót, amit Glendening üres kapus találata csak lezárt.
Killeen sem volt csúcsformában, 24 lövésből 20-at tudott megfogni.

1. 5 Wes O'Neill

Szombaton vissza lehet majd vágni a Toledo Walleye csapatának, mert megint hazai jégen fogadhatjuk őket.

Autósport Idézet   l  Válasz erre  l  2012.11.10. 10:08  l  #6354

Nekünk lehet hogy vicces, de a csapatnak egyáltalán nem. Annak a mérnöknek pláne nem, akiben leginkább kellene bízni a pilótájának. Ez CSAPATSPORT, Kimi sehol nem lenne a mögötte álló emberek nélkül.

Montreal Canadiens Idézet   l  Válasz erre  l  2012.11.10. 7:32  l  #24030

A sérülése nem életveszélyes, de ma délelőtt meg kell műteni.

Már tegnap este megműtötték.

Montreal Canadiens Idézet   l  Válasz erre  l  2012.11.10. 7:30  l  #24029

BLAKE GEOFFRIONT MŰTENI KELL!

A péntek esti Syracuse elleni mérkőzésen a csatár egy ütközés után (J.P. Côtéval) maradt a jégen. A sérülése nem életveszélyes, de ma délelőtt meg kell műteni.
JOBBULÁST, BLAKE!

Tampa Bay Lightning Idézet   l  Válasz erre  l  2012.11.10. 6:10  l  #16946

ismét Hamiltonban játszunk

Montréalban, 18,582 néző, kicsit más a háttér...

Hamilton Bulldogs Idézet   l  Válasz erre  l  2012.11.08. 10:27  l  #2046

Ez az új a farmváltás után.

Hamilton Bulldogs Idézet   l  Válasz erre  l  2012.11.08. 9:05  l  #2044

Ez csúnya lett...

Hamilton - Syracuse
0 - 3

A tavalyi Crunch helyett immár a Tampa farmcsapatával kellett szembenéznünk, ami a tavalyi bajnokcsapat...

Sajnos hamar kijött a két csapat közti erőkülönbség, és meglehetősen simán intéztek el minket.

A második harmadban két góllal demoralizáltak minket a vendégek.
Dmitry Korobov és a korábbi Bulldog J.T. Wyman volt a két gólszerző.

A végén mindent megpróbáltunk a szépítés érdekében, még Mayer kapus is lekorcsolyázott, de újabb gólt kaptunk, amelynek szerzője Richard Panik volt.

Sajnos a liga egyik legerősebb csapata ellen nem volt sok esélyünk.

A kapuban Robert Mayer nem volt rossz, 30/32 mutatója tűrhető, de a támadások nem ültek a részünkről, így Riku Helenius 23 védéssel shotouttal távozott.

1. Riku Helenius (23 saves)
2. Dmitry Korobov (1 goal, 1 shot, +2)
3. Robert Mayer(30 saves)

Dan Lawrie Insurance Premium Player of the Game: Brendan Gallagher

Péntek este megpróbálhatunk visszavágni a Syracuse-nak, a remélhetően minél jobban megtelő Bell Centre-ben Montrealban.

Montreal Canadiens Idézet   l  Válasz erre  l  2012.11.08. 8:02  l  #24028

Ott is maradhat amíg világ a világ!

Montreal Canadiens Idézet   l  Válasz erre  l  2012.11.08. 7:55  l  #24026

Az ellenfél egyértelműen jobb, nem véletlen a tavalyi bajnoki cím.

Montreal Canadiens Idézet   l  Válasz erre  l  2012.11.07. 21:21  l  #24024

Már több mint 15.000 jegyet eladtak a pénteki Hamilton-Syracuse mérkőzésre. Montreal kiéhezett a hokira.

Hamilton Bulldogs Idézet   l  Válasz erre  l  2012.11.06. 18:23  l  #2041

és az új "barátnőjével"

Hamilton Bulldogs Idézet   l  Válasz erre  l  2012.11.06. 18:19  l  #2040

Hamilton Bulldogs Idézet   l  Válasz erre  l  2012.11.05. 9:00  l  #2039

Antoine Corbin úgy látszik nem elég. Kell a tartalék.

Hamilton Bulldogs Idézet   l  Válasz erre  l  2012.11.04. 12:06  l  #2037

Hamilton Bulldogs Idézet   l  Válasz erre  l  2012.11.04. 11:45  l  #2036

Hamilton Bulldogs Idézet   l  Válasz erre  l  2012.11.04. 10:50  l  #2035

AZ A CSODÁLATOS ÖT PERC

HAMILTON - ROCHESTER
4 - 3

Őszintén megvallva ez is csak egy könnyed vereségnek indult, legalább is az utolsó harmad közepéig. Ekkor valami megmozdult, és hirtelen leszállt a pályára valamiféle ihlet, ami a mieinket eddig nem látott játékra sarkalt. Négy gól, nagy fordítás, óriási siker. Csupán egy kérdés, mi volt addig? Eddig vártunk, vagy ami valószínűbb, megint nem tudtunk mit kezdeni az ellenféllel. Azonban a lényeg a siker és az, hogy továbbra is tartjuk a lépést a csoportellenfelekkel.

Greg Pateryn pénteki könyöksérülése miatt ismét kényszerből kellett módosítani a védelem felállásán. sajnos műteni kell a bekket, így Antoine Corbin valószínűleg hosszabb időre stabil kezdő lehet hátul: Kapuban a jobbik opciót, Roby Mayert találhattuk ismét. Nem olyan rossz a cseh srác eddig, de én már nagyon várom CD visszatérést.

Az első harmad inkább a tekintélyszerzésről szólt, keménykedések és két bunyó is jutott erre a szakaszra. Előbb Stortini döngölte jégbe Tarnasky-t, majd nem sokkal később Boyce és McNabb is egymásra talált. Gólt ezzel szemben nem láthatott a nagyérdemű, pedig a Dogs 15 lövéssel eljutott a kapuig. A második felvonásban is csupán a kapuvasat sikerült telibe verni. Brian Flynn-nek viszont kétszer is sikerült rossz hangulatba hozni az embereket. Előbb ajtó-ablak helyzetben talált be két méterről. Totálisan üresen hagytuk a kapu előtt (Palushaj maradt le róla), így nem is volt olyan nehéz dolga. A másodikat lendületből lőtte a bal körből.
Következett tehát az utolsó játékrész! Az elsőt Geoffrion (3) szerezte, miután a kapu előtti dögönyözés során valahogy a kapuba került a korong. Az egyenlítést Gallagher (3) tökéletes csuklólövése hozta meg. Innen már nem volt megállás, a következőt emberelőnyben (végre!) Blunden (2) szerezte közelről, miután belekotort Beaulieu löketébe. A negyediket ismét Geoffrion (4) vágta be, miután jobb oldali kilépése után az elsőt még védeni tudta Knapp kapus. A végeredményt aztán Tarnasky állította be egy közeli lövéssel.

Gyakorlatilag a második harmad kivételével mi voltunk jobbak, így megérdemelt a sikerünk, de azért nagyon meg kellett küzdeni érte. Ha nincs a feltámadás, ismét csak lógó orra távozhattunk volna. Sokszor vagyunk mezőnyfölényben, de ezt gyakran nem sikerül gólra váltatunk. Ezen kellene segíteni leginkább, meg persze a védekezésen, mert az olykor megint hajmeresztőre sikerült.
Tegnap kritizáltam a rutinosabb játékosainkat, hogy nem eléggé veszik ki a játékból a részüket. Most megtették, Geoffrion kétszer, Blunden egyszer volt eredményes. Gallagher ismét betalált, újonc létére egyre inkább főszereplővé lép elő az ellenfél harmadában. Beaulieu továbbra is jól szolgálja a támadó hokit, négy lövéssel Geoffrion mögött a második legtöbb kísérletet tette el a jégre. Stortini is végre letette névjegyét, kemény bunyót hozott az első harmadban. Az általam sokszor kritizált Mayer kapus is hozta magát (24/27), de nem is ez nála a fő gond.

1. Blake Geoffrion (2 goals, 5 shots)
2. Brendan Gallagher (1 goal, 1 assist, 3 shots)
3. Brian Flynn (2 goals, 2 shots, +1)

Dan Lawrie Insurance Premium Player of the Game: Nathan Beaulieu

Eddig többnyire csoportmeccseket játszottunk, de szerdán egy másik konferenciából érkező ellenfelet, a Syracuse Crunch bajnokcsapatát kellene elkapni. Bajnok, hiszen tavaly nem a Norfolk lett a Calder Kupa győztese? Igen, de a nyáron a Tampa Bay lecserélte farmcsapatát, így a tehetséges fiataljai ősztől már a Chrunch csapatát erősítik.
Nem is rosszul, hiszen a Keleti konferencia negyedik helyén állnak jelenleg 12 ponttal és 5-1-2-es mérleggel. Nekünk kettővel kevesebb pontunk van ugyan (4-2-2), de evvel csak a kilencedik helyre vagyunk egyelőre jók. Nem baj, nem most kell vezeti a tabellát!
Legeredményesebb játékosuk Cory Conacher, aki már 12 pontnál (6+6) tart, második pedig Tyler Johnson kilenccel (6+3). Nálunk egyébként a Geoffrion-Gallagher duó viszi a prímet, mindkettőnek egyaránt 6-6 pontja van. Kapuban Dustin Tokarski az első számú opció, aki 2,13-as kapott gólátlaggal és 91,3%-os hatékonysággal játszotta le az eddigi hat mérkőzését. Ismét csak a hazai pálya, no meg a tegnapihoz hasonló feltámadások szólnak a Hamilton mellett Kérdés, elég lesz-e ez az újabb sikerhez. Szerdán meglátjuk...

Hamilton Bulldogs Idézet   l  Válasz erre  l  2012.11.04. 8:34  l  #2034

Mikor tudunk már végre idegenben is nyerni?!

WHEELING - CINCINNATI
1 - 2
OT

Idén már a második pontunkat tudtuk a Cinci ellen begyűjteni, de így is megint vereség lett a vége. A meccs közepén estek a találatok, előbb Hazen a hazaiakat juttatta előnyhöz, amit nem sokkal később Zurevinski egalizált. A ráadásban gyors góllal győzött végül a Cyclones, Reid már 21 másodperc után betalált a jól védő Killeen (26/28) kapujába.